OPERA NOVA w Bydgoszczy

2000 (45)

Widoczny postęp w pracach wykończeniowych gmachu; w sali widowiskowej pojawiła się wykładzina dywanowa, w foyer wykonana została konstrukcja z aluminium, w holu pojawiła się kamienna posadzka, wykończono też sanitariaty.

Wszystkie te zmiany zobaczyć mogli goście i publiczność VII Bydgoskiego Festiwalu Operowego, który rozpoczął się 27 kwietnia . Opera Nova zainaugurowała go premierą scenicznej adaptacji Mesjasza Händla w reżyserii Ryszarda Peryta. W programie VII BFO obok przedstawień operowych z Warszawy, Poznania i Łodzi, znalazł się także musical Hair z Teatru Muzycznego w Gdyni, ponadto trzy przestawienia baletowe: Coppelię L. Delibesa przywiózł balet Łotewskiej Opery Narodowej z Rygi, dwa pozostałe wieczory wypełnił amerykański zespół Hubbard Street Dance Chicago z dwoma różnymi zestawami choreograficznych miniatur.

2 grudnia odbyła się premiera adresowanego do dzieci baletu Bogdana Pawłowskiego Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij