OPERA NOVA w Bydgoszczy

2011 (56)

Pierwszą premierą był balet na motywach słynnej książki Czesława Miłosza Zniewolony umysł. Młody choreograf i tancerz Robert Bondara stworzył pierwszy pełnospektaklowy balet współczesny dla zespołu Baletu Opery Nova.

Maciej Prus przyjął zaproszenie do wyreżyserowania opery otwierającej XVIII Bydgoski Festiwal Operowy. Wybór padł na Cyganerię Pucciniego, która po 33 latach powróciła do repertuaru. Niezapomnianymi festiwalowymi wydarzeniami pozostaną: wykonana przez śpiewaków i muzyków Combattimento Constort Amsterdam opera „Orlando” G.Ph.Haendla oraz dwa znakomite spektakle baletowe w wykonaniu światowej sławy zespołów: Cullberg Ballet i Béjart Ballet Lausanne.

W listopadzie odbyła się druga w roku kalendarzowym premiera baletowa. Tym razem Balet Opery Nova i choreograf Karol Urbański sięgnęli do techniki klasycznej i w niej zrealizowali balet Sen nocy letniej na motywach komedii Szekspira do muzyki scenicznej Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Rok zakończyła seria siedmiu znakomicie przyjętych przez Publiczność koncertów sylwestrowych.
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij