OPERA NOVA w Bydgoszczy

2015/2016. 59 sezon artystyczny.

Koncertem w letnim teatrze pod Operą żegnaliśmy wakacje (28 sierpnia) .Promenadowy koncert organizowany był w plenerze po raz drugi; poprzedni cieszył się także rekordowym zainteresowaniem publiczności. Repertuar aktualnie proponowany zachwycił słuchaczy: arie i instrumentalne fragmenty operowe ,a po nich: szlagiery autorstwa najlepszych polskich kompozytorów i „tekściarzy” kilku pokoleń, światowe przeboje rodem z filmów, dyskotek i estrad.

5 spektakli Nabucca (25-29 września 2015) zakończyło sceniczne życie tej opery Verdiego na scenie Opery Nova.Licznie zgromadzona na każdym przedstawieniu publiczność ( średnia frekwencja 93%) z żalem żegnała spektakl obecny od ponad 20 lat w naszym repertuarze. "Rekordziści" widzieli go ponad 20 razy!

Pierwszą premierą tego sezonu był balet Piotra Czajkowskiego :Dziadek do orzechów w choreografii Paula Chalmera, pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa, z bajkową scenografią Mariusza Napierały i pięknymi kostiumami Agaty Uchman zachwycił publiczność (24 i 25 X 2015 r. ).

XXIII Bydgoski Festiwal Operowy rozpoczął się premierą Verdiowskiego Don Carlosa w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego i pod muzycznym kierownictwem Piotra Wajraka.

8 i 9 lipca Opera Nova po raz pierwszy wystąpiła na scenie Opery Leśnej w Sopocie zachwycając publiczność jednym ze swych najefektowniejszych spektakli, operetką Baron cygański.
 
'Dziadek do orzechów' 2015 r. Fot.Andrzej Makowski - powiększ
Dziadek do orzechów. chor.Paul Chalmer. fot.Andrzej Makowski - powiększ
Baron cygański. Opera Nova na scenie Opery Leśnej w Sopocie - powiększ

Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij