OPERA NOVA w Bydgoszczy

2020/2021 64.sezon artystyczny

 • 5 września 2020 r. Koncert Z maseczką i humorem.

  Wystąpili:Małgorzata Grela,Katarzyna Nowak-Stańczyk,Magdalena Polkowska,Julia Pruszak,Małgorzata Ratajczak,Dorota Sobczak,Jolanta Wagner, Nazarii Kachala, Sławomir Kowalewski,Janusz Ratajczak,Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny,Janusz Żak.Orkiestrę Opery Nova prowadzili:Maciej Figas i Piotr Wajrak. W repertuarze królowały utwory z europejskiego kanonu operowego, "perełki" operetkowe,a także blok przebojów muzyki rozrywkowej.Publiczność nagradzała Artystów owacjami.Trudno ocenić, czyje wzruszenie było większe: wykonawców,czy widzów.To spotkanie w sali Opery, po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią, będzie dla wszystkich jego uczestników niezapomniane. Na bis wykonane zostało Tango milonga,z dedykacją dla pierwszej damy polskiej piosenki,Ireny Santor,która była gościem specjalnym Koncertu.

  Koncert był realizacją zapisu z umowy z MKiDN (Projekt Modernizacja Opery Nova) koncertu,który w związku z zarządzeniem Wojewody dotyczącym pandemii Covid-19 został odwołany w zaplanowanym w czerwcu terminie i przełożony na wrzesień 2020 r. Koncert pierwotnie planowany na Wyspie Młyńskiej został w 4 września przeniesiony do sali widowiskowej Opery z uwagi na zapowiadaną niekorzystną aurę. W związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z koronawirusem COVID-19,w trakcie Koncertu obowiązywał rygor sanitarny.

 • 14 listopada 2020 godz.17. Premiera ONLINE muzycznego spektaklu familijnego Operowy zawrót głowy.

  Ideą spektaklu jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną.Spektakl jest doskonałą okazją , by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności.Przedstawienie w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich zostało entuzjastycznie odebrane i "zrecenzowane" przez dzieci.
 • 14 lutego 2021 r. premiera tego tytułu odbyła się już na scenie Opery Nova z udziałem Publiczności.
 • Kolejny lockdown ogłoszony w ramach przeciwdziałania pandemii COVID-19 od 20 marca 2021 r.wstrzymał premierę baletów Szepty i cienie w choreografii Jacka Przybyłowicza, planowaną na 27 marca. Ten spektakl, również profesjonalnie sfilmowany,czekał na nową datę ( i formę) premiery. Ostatecznie odbyła się ona 12 czerwca 2021 r. - z udziałem publiczności na widowni.
 • Do góry  Stopka

  Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
  Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
  Zamknij