OPERA NOVA w Bydgoszczy

Spektakle
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Balet
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Kompozytor: Bogdan Pawłowski
Data premiery: 2000-12-02
Czas trwania: 1 godz. 50 min., w tym 1 przerwa
Choreografia: Henryk Konwiński
 
Realizatorzy:
Muzyka : Bogdan Pawłowski
Kierownictwo muzyczne: Henryk Wierzchoń
Choreografia : Henryk Konwiński
Scenografia: Anna Sekuła

autor plakatu: Tadeusz Jodłowski
Obsada:
Nadchodzące terminy:
30 maja 2020 (sobota), godz. 11:00

Sprzedaż od: 19 listopada 2019
30 maja 2020 (sobota), godz. 17:00

Sprzedaż od: 19 listopada 2019
31 maja 2020 (niedziela), godz. 17:00

Sprzedaż od: 19 listopada 2019
Opis:
Jeśli jakieś dziecko nie widziało jeszcze krasnoludka to może zobaczyć i to siedem od razu !

To już trzecia wersja tego tytułu prezentowana na scenie bydgoskiej Opery. Skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. "Królewna Śnieżka...", przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów , których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka ,Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Inscenizacja i choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego. Ten znany twórca realizował liczne balety klasyczne i współczesne, wielkie widowiska, ale i kompozycje o charakterze studyjnym ; utwory przeznaczone dla dzieci inscenizuje ze szczególną dbałością . Scenograf , Anna Sekuła , wykreowała przepiękne kostiumy , oddające charaktery poszczególnych postaci i wkomponowała je w iście bajkową przestrzeń.

Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść ,oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje : każą bać się Złej Macochy i jej świty , angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które „buszują” także na widowni ; uczą odczytywać język tańca. Taka wizyta w teatrze muzycznym pozostaje niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa.

Obok głównych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka , Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Galeria:


Do góry


Stopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij