OPERA NOVA w Bydgoszczy

Sala kameralna im. Felicji Krysiewiczowej

Mieszcząca się na wprost głównego wejścia do Opery sala kameralna nosi imię prof. Felicji Krysiewiczowej, animatorki życia operowego w Bydgoszczy po II wojnie światowej i niestrudzonej orędowniczki powstania sceny operowej w naszym mieście.Widownia liczy 189 miejsc siedzących na trybunach, które składane są automatycznie. Ponadto sala dysponuje trzema miejscami dla osób niepełnosprawnych na wózkach (wjazd bezpośrednio z poziomu foyer).

Sala wykorzystywana jest najczęściej do prezentowania spektakli kameralnych (np. Operowe Fora Młodych w wykonaniu studentów polskich i zagranicznych wyższych uczelni muzycznych, towarzyszące Bydgoskim Festiwalom Operowym).

Świetna akustyka sali predestynuje ją do organizowania recitali i koncertów kameralnych, jak np. niezapomniany występ Combattimento Consort Amsterdam. Służy także jako sala kinowa projekcji na dużym ekranie.

System oświetleniowy: Zespól reflektorów porozwieszanych na galeriach wokół sceny. 100 obwodów regulowanych. Całość połączona w sieć DMX i sterowana komputerowo konsoletą oświetleniową Compulite Ovation 4D.

 
Sala kameralna z rozłożonymi trybunami. fot.Marek Chełminiak - powiększ
Sala kameralna w Operze Nova.fot.Marek Chełminiak - powiększ

Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij