Aktualności dotyczące projektu - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Aktualności dotyczące projektu

Dzień przed Koncertem trwa montaż estrady poszerzanej, aby pomieściła solistów-śpiewaków.
5 czerwca 2018
Plenerowym koncertem Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po raz czwarty wielki koncert z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra Wajraka odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.

Tegoroczny Koncert ,zatytułowany „Operowe rendez-vous”, jest istotnym elementem działań promujących Projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, zwiększający możliwości techniczne i artystyczne Opery Nova jako największej instytucji kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas nadchodzących wakacji w budynku Opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia oraz przewidziana jest dostawa nowej sceny obrotowej. Wstęp na koncert jest wolny.


Klarnet basowy
1 czerwca 2018
Oto nowe instrumenty zakupione w ramach Projektu "Modernizacja Opery Nova". W czerwcu spodziewamy się dostawy kolejnych...


8 maja 2018
Nagłośnienie miało wyjątkowy dobry format przestrzenny

Wystawa prac nadesłanych na konkurs Opera Nova w przyszłości
23 kwietnia 2018
Miło nam poinformować,iż w konkursie plastycznym "Opera Nova w przyszłości" promującym realizowany przez Operę Nova Projekt "Modernizacja Opery Nova" decyzją jury pod przewodnictwem Diany Marszałek (scenograf) nagrodzone zostały prace:

w kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężyła Melania Kuzniacka

Uzasadnienie: praca bardzo ciekawa kompozycyjnie, narracyjna, prosta a mimo to pełna detali. Bardzo futurystyczny pomysł umieszczenia budynku opery na wysokich palach. Bardzo podoba nam sieto, że autor umieścił reflektory świecące niezwykłym światłem nad sceną.

w kategorii wiekowej: 11-15 lat zwyciężyła Matylda Szulc.

Uzasadnienie: praca wyróżniająca sie piekna kolorystyka, mocna, plakatowa. Autor ma świetny pomysł umieszczenia kolorowych okien w elewacji opery.

Wręczenie nagród obu Laureatkom miało miejsce 30 kwietnia 2018 r. na scenie Opery Nova, przed spektaklem XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Dyrektor Maciej Figas zaprezentował ideę Konkursu promującą Projekt "Modernizacja Opery Nova", dotychczasowe dokonania oraz plany na kolejny etap prac modernizacyjnych w przerwie urlopowej 2018 r.

Dziękujemy wszystkim dzieciom,które zechciały wziąć udział w tegorocznym konkursie.

https://www.sp65.bydgoszcz.pl/photogallery.php?photo_id=15672


13 kwietnia 2018
Powoli dobiega końca ogłoszony przez Operę Nova konkurs plastyczny, którego celem jest promocja realizowanego Projektu "Modernizacja Opery Nova". Wyobraźnia dzieci zachwyca ! Przeważają soczyste kolory, którymi autorzy przedstawiają przyszłość Opery.

Otrzymaliśmy już prace plastyczne, m.in.ze SP Towarzystwa Salezjańskiego, Kujawskiego-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy. MDK nr 2 w Bydgoszczy i zgłoszenia indywidualne.

Za wszystkie bardzo dziękujemy ! W przyszłym tygodniu jury konkursowe wskaże laureatów. O konkursie i wystawie prac w czasie XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego informują media ogólnopolskie, w tym także na stronach ZASPu:

https://www.zasp.pl/index.php?page=Pages&id=1494


Zapakowane słuchawki douszne
3 kwietnia 2018
26 marca 2018 r. odebraliśmy partię słuchawek z przeznaczeniem dla widzów niedosłyszących.


9 lutego 2018
Zapraszamy dzieci do udziału w konkurskie plastycznym "Opera Nova w przyszłości", promującym Projekt Modernizacja Opery Nova, do stworzenia ich wizji bydgoskiej Opery w (nie)dalekiej przyszłości.

Przewidzieliśmy nagrody, które -żywimy taką nadzieję- zachęcą do plastycznej i twórczej zabawy oraz pogłębią zainteresowanie teatrem i sztuką operową:

Nagrodami w Konkursie są:

a. nagroda dla zwycięzcy w kategorii wiekowej od 7 do 10 lat ufundowana przez Operę Nova w Bydgoszczy: trzy zaproszenia dwuosobowe na spektakle z repertuaru Opery Nova w sezonie artystycznym 2018/2019 (od września 2018 r. do końca czerwca 2019 r.) oraz album książkowy o Bydgoszczy

b. nagroda dla zwycięzcy z kategorii wiekowej od 11 do 15 lat , ufundowana przez Operę Nova w Bydgoszczy: dwie płyty DVD z zarejestrowanymi spektaklami Opery Nova oraz druk plakatu w formacie B1, z wykorzystaniem nagrodzonej pracy , zapowiadającego koncert plenerowy w dniu 6 czerwca 2018 r.,8 lutego 2018
Koncert plenerowy w teatrze letnim przy Operze Nova promować będzie Projekt "Modernizacja Opery Nova". Zapraszamy 6 czerwca 2018 r. na występ Solistów, Chóru i Orkiestry Opery Nova.


Nowe światła sceny wykorzystane na koncercie sylwestrowym'2017 w Operze Nova w Bydgoszczy. fot.Marek Chełminiak
3 stycznia 2018
Dyrektor Maciej Figas , wraz z dyrektorami innych instytucji kulturalnych Kujaw i Pomorza, gościł w audycji podsumowującej osiągnięcia placówek artystycznych w 2017 r. Mówił m.in. o I etapie modermozacji Opery Nova i wykorzystaniu pozyskanych środków unijnych na oprogramowanie panelu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej, zakupie nowych instrumentów. Całość audycji do wysłuchania:http://www.radiopik.pl/139,300,2-stycznia-2018


18 grudnia 2017
15 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się szkolenie dot.obowiązków informacyjno-promocyjnych dla beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020. W szkoleniu, w gronie przedstawicieli organizacji i instytucji z całego kraju , uczestniczyli także pracownicy Opery Nova.

https://www.opera.bydgoszcz.pl/_xcms/cms.php


1 | 2 | 3 | 4
Do góryWznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij