Aktualności dotyczące projektu - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Aktualności dotyczące projektu

Artykuł Marty Leszczyńskiej w dodatku Kujawsko-Pomorskie region nieograniczonych możliwości, Gazeta w Bydgoszczy 14.12.2017.
18 grudnia 2017
W wywiadzie z 14 grudnia 2017 r. dyrektor Maciej Figas mówił m.in. o pierwszym etapie modernizacji Opery Nova w 2017 r.


6 listopada 2017
Z recenzji po premierze "Falstaffa", w której zauważono efekty letniej modernizacji przekładające się na jakość spektaklu. "To już nie pierwszy raz, gdy Opera Nova w Bydgoszczy pokazuje coś na podobieństwo filmu-opery. Bo w takim tempie mknie muzyka, bo tak pędzi akcja, bo scena, jak klatki filmowe, „klika” podnosząc się, to opadając – czuć (dosłownie) efekty wakacyjnego remontu, słychać i widać również. Scena delikatnie „oddycha” wspomagając się jakimś mechanizmem hydraulicznym i przemieszcza za jego sprawą co rusz to w dół to do góry. Nie musimy czekać na zmianę dekoracji, ona do nas wjeżdża, to zjeżdża ponownie. Dźwięk wypełnia nas głęboko, wdzierając się pod eleganckie stroje, mankiety i guziki. A światło staje się dodatkowym aktorem, igrającym z naszymi emocjami bezgłośnie" – pisze Wiktoria Raczyńska. Ten Falstaff śmieje się ostatni – Bydgoszcz Inaczej bydgoszczinaczej.pl


17 października 2017
29 września 2017 r. na zorganizowanej na dużej sali widowiskowej Opery Nova konferencji otwartej dla Mediów i Publiczności, kierownik Projektu "Modernizacja Opery Nova",p.Wojciech Bartczak, przedstawił zaplanowane i wykonane od czerwca do września 2017 r. prace i zakupy: • Zakup instrumentów muzycznych • Nagłośnienie sceny głównej i sceny kameralnej oraz zakup bezprzewodowych urządzeń radiowych • Modernizacja sterowania oświetleniem roboczym i obwodami nieregulowanymi oraz wymiana aparatów oświetleniowych technologicznie przestarzałych • Przebudowa systemu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej • remont podłogi kieszeni scenicznej,zascenia i magazynu dekoracji wysokich Pokrótce przedstawiono plany remontowe na rok 2018, w tym zakup i montaż nowej sceny obrotowej. W konferencji uczesniczyli redaktorzy lokalnych mediów ( Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Tygodnik Bydgoski, portale internetowe,Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Telewizja Polska S.A.Oddzial w Bydgoszczy) oraz zainteresowana Publiczność. Konferencję zakończył efektowny pokaz świateł i oświetlenia z wykorzystaniem nowego sprzętu. Relacja w TVP O.Bydgoszcz: główne wydanie programu informacyjnego "Zbliżenia" 29.09.2017:

https://bydgoszcz.tvp.pl/34198887/29092017-g-1830 /

http://metropoliabydgoska.pl/opera-nova-jak-nowa/

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/248582,druk.html

17 października 2017
26.09.2017 Kolejne istrumenty wzbogaciły orkiestrę Opery Nova : zakupiony został nowy puzon, flety poprzeczne i flety piccolo.

17 października 2017
Dyrekcja Opery Nova w Bydgoszczy uprzejmie zaprasza w piątek, 29 września o godz.13.15 do dużej sali widowiskowej na konferencję otwartą dla Mediów i Publiczności , poświęconą podsumowaniu I. etapu modernizacji Opery Nova oraz planom sezonu artystycznego 2017/2018. Informacji udzielać będą dyrektor Opery Nova, Maciej Figas oraz z-ca dyrektora ds. inwestycji ,Wojciech Bartczak. Konferencję zakończy pokaz nowego oświetlenia sceny głównej.

17 października 2017
14 września 2017 r. nastąpił odbiór techniczny II dostawy sprzętu i montażu systemu sterowania oświetlenia .

17 października 2017
31 sierpnia 2017 r. Dziś odbył się odbiór techniczny II etapu zadania "Nagłośnienie scen głównej i kameralnej oraz zakup bezprzewodowych urządzeń radiowych". Cyfrowe wzmacniacze głównego systemu nagłośnieniowego sali widowiskowej Wzmacniacze znajdują się w amplifikatorni 503. Wzmacniacze połączone z głośnikami (gronami) podwieszonymi w sali widowiskowej Głośniki bliskiego pola na widowni Dogłaśniają pierwsze rzędy widowni (poprawiają zrozumiałość mowy) Konsoleta dostawna sali widowiskowej Konsoleta na musicale i koncerty. Najnowocześniejsza konsoleta cyfrowa, przetwarzająca 96 kanałów audio jednocześnie. Umożliwia parcę 2. realizatorom (jeden odpowiedzialny za brzmienie orkiestry i chóru, drugi za solistów - mikroporty) Krosownica foniczna w reżyserce Mikser cyfrowy, przeznaczony do obsługi spektakli Nagłośnienie sali kameralnej im.F.Krysiewiczowej Podwieszone głośniki w sali kameralnej Sterowniki cyfrowej sieci audio oraz wzmacniacze sceny Urządzenia umożliwiające bezprzewodowe sterowanie systemem nagłośnieniowym. System oparty jest o sieć Ethernet. Zamiast wieloparowych grubych przewodów stosuje się pojedynczy przewód ethernet CAT6.

17 października 2017
25 sierpnia 2017 r. Zakończono remont podlogi w magazynie dekoracji wysokich. Piękna i równa! Jutro odbiór techniczny

17 października 2017
22 sierpnia 2017 r. Trwa pisanie nowego oprogramowania na komputer sceniczny: będzie zawiadywał automatyką sceny, m.in. pracą sztankietów i znacznie ułatwi pracę brygady technicznej. Oprogramowanie montuje Zakład Automatyki Przemysłowej.

Clay Paky B-EYE K20
2 sierpnia 2017
Czy to wyrzutnie rakiet ? Na takie reflektory czekaliśmy ! Wykorzystamy je do najbliższej premiery.


1 | 2 | 3 | 4
Do góryWznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij