2021/2022 65.sezon artystyczny - OPERA NOVA w Bydgoszczy

2021/2022 65.sezon artystyczny

  • Z nową energią przystąpiła Opera Nova do realizacji premiery musicalu Bulwar Zachodzącego Słońca. Wyczekiwana premiera 18 września 2021 r. stała się faktem. Kierownictwo muzyczne Krzysztof Herdzin ,reżyseria :Jacek Mikołajczyk (także tłumacz libretta) i Tomasz Steciuk (II reżyser). Do końca września odbyło się 8 przedstawień tego tytułu. Publiczność przyjęła spektakl entuzjastycznie. Kolejne przedstawienia "Bulwaru..." zaplanowano na styczeń, luty oraz kwiecień 2022 r.
     
  • Na 23 października 2021 r. wyznaczono datę kolejnej (także zaległej) premiery Cosi fan tutte W.A.Mozarta. Po raz pierwszy w gronie realizatorów: Dawid Runtz (kierownictwo muzyczne) i Paweł Szkotak (reżyseria).
  • Opera Nova podziękowała Publiczności za entuzjastyczne przyjęcie Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych 2021/2022 ! Podczas niezwykłych pięciu wieczorów od 29 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022 Koncerty obejrzało 4038 widzów!

  • Początek roku 2022 zdominowała  brutalna agresja Rosji na Ukrainę.Podczas spektakli  baletu Coppelia  prowadzona była zbiórka darów (przyborów szkolnych) na rzecz uchodźców z Ukrainy. Opera Nova zdecydowała o odwołaniu  premiery opery Piotra Czajkowskiego "Eugeniusz Oniegin". 28 Bydgoski Festiwal Operowy przeniesiony został na jesień br. 

  • Od końca lutego rozpoczęły się próby do pierwszej  tegorocznej premiery: baletu Przemysława Zycha Alicja w Krainie Czarów w inscenizacji i choreografii Roberta Bondary.


 

Do góryWznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij