Duża sala - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Duża sala

Duża sala szczyci się doskonałą akustyką. Mieści się nad sala kameralną, na I piętrze, na które prowadzą dwa ciągi schodów; można także skorzystać z windy.

Amfiteatralna widownia liczy 803 fotele oraz 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych na wózkach (miejsca w szerokim przejściu, na wysokości VI rzędu).

Na salę prowadzą cztery wejścia z poziomu foyer oraz dwa z antresoli (do sektora D).

Oświetla ją system reflektorów umieszczonych pod sufitem oraz na bocznych galeriach.

Sala ta znana jest doskonale nie tylko bywalcom spektakli operowych i imprez gościnnych lecz także - za pośrednictwem nagrywanych tu ogólnopolskich programów telewizyjnych - widzom w całym kraju.

Efektowna kurtyna oglądana przez Widzów wykonana została dla Opery Nova we Francji przez firmę Teviloj Etablissements. Aksamit w odcieniach pomarańczy i czerwieni przetykany srebrną nitką waży 650 kg. Ma ponad 10 m wysokości i 21 m szerokości po umarszczeniu. Jest trudno zapalna i tłumi wszelkie odgłosy, co ważne jest przy zmianie dekoracji po poszczególnych scenach w czasie trwania spektaklu.
 
widownia - nowe fotele (fot. M. Chełminiak) - powiększ
widownia Opery Nova z publicznością. fot.Marek Chelminiak - powiększ
Kurtyna prezentowana przez pracownika Opery. fot.Marek Chełminiak - powiększ

Do góryWznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij