Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Miłość ubogiego chłopaka do bogatej i wyniosłej dziewczyny zapewne nie miałaby szans na szczęśliwy finał, gdyby nie eliksir, a raczej wiara w jego sprawczą „moc”. W drugi weekend grudnia (9 i 10 XII) gramy „Napój miłosny” - jedną z najsłynniejszych oper komicznych Gaetano Donizettiego.

Któż z nas choć raz nie chciał mieć eliksiru, mogącego zdziałać cuda? Tego jakże ludzkiego  pragnienia świadomy jest wędrowny szarlatan Dulcamara, który niczym zawodowy marketingowiec nieszczęśliwie zakochanemu Nemorino sprzedaje „napój miłosny”, jaki zapewnić ma młodzieńcowi powodzenie u dziewcząt, a zwłaszcza u tej jednej - pięknej i kapryśnej Adiny, zaręczonej na dodatek z sierżantem Belcore.

Fot. Marek Chełminiak, archiwum Opery Nova

Co wyniknie z połączenia prawdziwego uczucia i fałszywego eliksiru? Czy młodzieniec zdobędzie serce swej wybranki i pokona rywala? Przekonacie się Państwo, oglądając na naszej scenie jedną z najsłynniejszych oper komicznych autorstwa Gaetano Donizettiego, która jak na razie jest jedyną (choć już wkrótce to się zmieni!) w repertuarze Opery Nova.

W drugi weekend grudnia (9 i 10 XII) gorąco zatem polecamy „Napój miłosny” - produkcję, która w roku (2009) swej bydgoskiej premiery zdobyła laur Narody im. Jana Kiepury dla najlepszego spektaklu muzycznego. To będzie doskonały przedsmak szampańskiej zabawy podczas Koncertów sylwestrowo-noworocznych 2023/2024. Zapraszamy do Opery Nova!