Bartłomiej Kłos

Bartłomiej Kłos

Baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu profesora Leszka Skrli.

Od 2012 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową - zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jako członek Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej czy International Choir Academy Lübeck koncertował w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Słowacji, Korei Południowej, Chinach. Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie debiutował na scenie operowej w roli Marcina Pakuły w Verbum Nobile S. Moniuszki. 

Pracował również z Bamberger Sypmhoniker oraz Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wykonywał partię Nardo w La finta giardiniera W. A. Mozarta w akademickiej produkcji pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej, partię Salieriego w operze Mozart i Salieri Rimskiego-Korsakowa, partię Piłata w Pasji wg. św Jana J. S. Bacha w Shanghai Symphony Hall, występował jako solista w Requiem op. 48 G. Faure na koncertach w Gdańsku i Słupsku pod batutą Bohdana Jarmołowicza oraz w Petite Messe solennelle G. Rossiniego pod batutą Rolfa Becka w Aldersbach. Laureat III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie pieśni polskiej przez głos męski na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku. Otrzymał I nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach/Busku-Zdroju. Sztukę wokalną dokształcał pod okiem Roberta Evansa, Eamonna Dougana i Lucii Duchonovej. 

Od sezonu 2018/2019 dołączył do grona solistów Opery Nova.

Repertuar

Partie solowe wykonywane w Operze Nova: