Hanna Okońska

Hanna Okońska

Jest absolwentką studiów I i II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. dr hab. Małgorzaty Greli. Studia ukończyła w 2017 roku. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Młoda artystka dała się już poznać na scenach i estradach koncertowych w kraju oraz za granicą. Brała udział w wielu konkursach oraz festiwalach wokalnych, zdobywając miejsca na podium. Do jej sukcesów należą m.in. III Nagroda im. Ady Sari dla najlepszej koloratury, Nagroda Towarzystwa Operowego Aria oraz Nagroda Orkiestry Opery Krakowskiej na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, II Nagroda na V międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie (2017), Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej aktorki I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych w Toruniu (rola Zuzanny w operze Wesele Figara W. A. Mozarta), I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy, 2016), II Miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2016), I wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepsze predyspozycje estradowe na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2016) Grand Prix, I miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie (2015r), II miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perrottiego w Ueckermünde (2015r), III miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji (2015).

Jako solistka wielokrotnie koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. w Austrii, Niemczech, Słowacji, Białorusi, na Węgrzech, w Kazachstanie. Obecnie współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Repertuar

Na scenie Opery Nova wykonuje role: