Ilona Krzywicka

Ilona Krzywicka

W roku 2009 ukończyła, z wyróżnieniem, Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. G. Flicińskiej-Panfil. Jeszcze jako studentka IV roku zadebiutowała na scenie tytułową rolą w operze Halka S.Moniuszki . Wielki plenerowy spektakl odbył się w pałacu w Radziejowicach z udziałem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod batutą T. Wojciechowskiego i opieką artystyczną prof. Teresy Żylis-Gara. Kolejnym sukcesem na zakończenie studiów było wykonanie partii Tatiany w Eugeniuszu Onieginie P.Czajkowskiego w reżyserii Ryszarda Peryta.

W 2009 r. artystkę wybrano spośród 350 kandydatów jako solistkę studia operowego Atelier Lyrique przy Operze Narodowej w Paryżu. Kontrakt w Operze Paryskiej trwał trzy sezony i zwieńczony został prestiżową nagrodą Prix Lyrique L’ AROP 2012 (najlepsza solistka sezonu).

Ilona Krzywicka występowała w koncertach w Palais Garnier z Orkiestrą Opery Narodowej w Paryżu a także w Villa Medici w Rzymie, Londynie , Grecji, Francji, Hiszpanii, Rosji, Austrii, Niemczech, na Litwie oraz w Tajlandii.

Umiejętności wokalne doskonali uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych i interpretacyjnych w kraju i za granicą prowadzonych przez wybitne autorytety wokalne, takie jak: Joanna Kozłowska, Natalie Dessay, Helena Łazarska, Sylvie Valayre, Ann Murray, Irena Argustienne, Ruggero Raimondi, Klaus Haeger. Szczególne porozumienie i opiekę wokalną odnalazła pod okiem wspaniałej polskiej śpiewaczki operowej prof. Teresy Żylis-Gara, z którą pozostaje w stałym kontakcie od 2007 roku.