Nazarii Kachala

Nazarii Kachala

Tenor, urodzony 2 stycznia 1991 roku w Złoczowie na Ukrainie. Uczył się w Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Adama Zdunikowskiego.

Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, między innymi Konkurs Wokalny im. I. Malaniuk w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie w 2013, Międzynarodowy Konkurs Wokalny XXI Century Art w Kijowie w 2014 – I nagroda, XIV Ogólnopolski Konkurs Moniuszkowski Aria i pieśń wieczorna w Białymstoku w 2017 - wyróżnienie, II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy w 2021 – II
nagroda. Zwycięzca 22. Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

Od kilku lat prowadzi bogatą działalność koncertową jako solista. Występował na deskach między innymi Filharmonii Narodowej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Teatrze Wielkim w Łodzi i Opery Nova. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych koncertów z towarzyszeniem znakomitych orkiestr i wybitnych dyrygentów: Piotra Wajraka, Macieja Figasa, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego,
Dawida Runtza.

Od 2019 roku jest solistą Opery Nova w Bydgoszczy, gdzie zadebiutował wcielając się w postać Rajcy w operze komicznej Awantura w Recco, czyli drzewko wolności M. Małeckiego. Wykonuje także partie Jontka w operze Halka Moniuszki oraz Zbrojnego w operze W. A.
Mozarta Czarodziejski flet. W sezonie artystycznym 2019/2020 kreował rolę Yamadoriego w Madame Butterfly G. Pucciniego, a także Stefana w Strasznym Dworze Moniuszki. We współpracy z Wydziałem Wokalno-Aktorskim bydgoskiej Akademii Muzycznej wykonywał partię Don José w Carmen G. Bizeta.

 

Repertuar