• 5 września 2020 r. Koncert „Z maseczką i humorem".

    Wystąpili: Małgorzata Grela, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Magdalena Polkowska, Julia Pruszak, Małgorzata Ratajczak, Dorota Sobczak, Jolanta Wagner, Nazarii Kachala, Sławomir Kowalewski, Janusz Ratajczak, Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny, Janusz Żak. Orkiestrę Opery Nova prowadzili: Maciej Figas i Piotr Wajrak. 
    W repertuarze królowały utwory z europejskiego kanonu operowego, „perełki" operetkowe, a także blok przebojów muzyki rozrywkowej. Publiczność nagradzała Artystów owacjami. Trudno ocenić, czyje wzruszenie było większe - wykonawców czy widzów. To spotkanie w sali Opery, po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią, będzie dla wszystkich jego uczestników niezapomniane. Na bis wykonane zostało Tango milonga z dedykacją dla pierwszej damy polskiej piosenki Ireny Santor, która była gościem specjalnym Koncertu.

    Koncert był realizacją zapisu z umowy z MKiDN (Projekt Modernizacja Opery Nova),który w związku z zarządzeniem Wojewody dotyczącym pandemii Covid-19 został odwołany w zaplanowanym w czerwcu terminie i przełożony na wrzesień 2020 r. Koncert pierwotnie planowany na Wyspie Młyńskiej został 4 września przeniesiony do sali widowiskowej Opery z uwagi na zapowiadaną niekorzystną aurę. W związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z koronawirusem COVID-19, w trakcie Koncertu obowiązywał rygor sanitarny. 

     
  • 14 listopada 2020 godz. 17. Premiera ONLINE spektaklu familijnego „Operowy zawrót głowy".

    Ideą spektaklu jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną. Spektakl jest doskonałą okazją , by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. Przedstawienie w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich zostało entuzjastycznie odebrane i „zrecenzowane" przez dzieci.
     
  • 31 grudnia 2020 godz. 19. Premiera ONLINE Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych 2020/2021

    Opera Nova 10-12 grudnia br. nagrywała wyczekiwany przez Publiczność edycję Koncertu Sylwestrowego 2020/2021. Koncert rejestrowała profesjonalna ekipa: 16 realizatorów, oświetleniowcy i akustycy Opery Nova, 6 kamer, kran i zdalna jazda kamerowa przy proscenium. Nad całością czuwał reżyserujący Sebastian Gonciarz, pomysłami scenograficznymi sypnął specjalista od wielkich widowisk scenicznych Mariusz Napierała, balet przygotował choreografie Iwony Runowskiej. Scenariusz stworzył Szymon Jachimek. Kierownictwo muzyczne sprawował dyrektor Maciej Figas.

    Wystąpili soliści Opery Nova: Magdalena Polkowska, Julia Pruszak, Dorota Sobczak, Łukasz Goliński, Łukasz Jakubczak, Nazarii Kachala, Bartłomiej Kłos, Szymon Rona, Ryszard Smęda, Krzysztof Zimny, Janusz Żak , gościnnie: Małgorzata Chruściel, Przemysław Zubowicz, Szymon Jachimek oraz Chór, Balet i Orkiestra. Pojawili się także gospodarze operowych „sylwestrów” z ubiegłych lat.

    Koncert sylwestrowy 2020 został zrealizowany w formule znanej Publiczności, czyli fragmentów z oper, operetek, musicali oraz aranżacji przebojów muzyki pop. Efekt wytężonej pracy artystów i filmowców spotkał się z uznaniem internautów, a dostępne do 6 stycznia na kanale YouTube Opera Nova nagranie koncertu biło rekordy popularności wśród internautów - obejrzało je niemal 75 000 widzów z rozmaitych zakątków świata, Europy i Ameryki Północnej.
     
  • marzec 2021 r. - Mimo że na widowni publiczność mogła być obecna w połowie (obowiązuje nadal rygor sanitarny w związku z pandemią Covid-19), artyści grający po rocznej przerwie w marcowych spektaklach Opery Nova byli nagradzani bardzo żywymi reakcjami i owacjami na stojąco. 
     
  • 29 kwietnia 2021 r. o godz. 19. Premiera ONLINE baletu „Szepty i cienie” w choreografii Jacka Przybyłowicza.
    Spektakl, którego premiera przewidziana była pierwotnie w marcu 2021 r. została przełożona z powodu przedłużenia lockdownu. Decyzją dyrekcji przedstawienie zostało zarejestrowane przy użyciu profesjonalnego sprzętu filmującego i miało swą premierę online w Międzynarodowym Dniu Tańca (29.04.). Nagranie spektaklu bezpłatnie można było oglądać na YouTube Opery Nova do 3 maja 2021 r. 
     
  • maj/czerwiec 2021 r. - pierwsze spektakle po drugim lockdownie
    29 maja - sceniczna premiera muzycznej lekcji, jaka jest „Operowy zawrót głowy”. Spektaklem tym (do 2 czerwca włącznie) Opera Nova celebrowała Międzynarodowy Dzień Dziecka, zapraszając wreszcie swych najmłodszych Widzów nie przed ekran komputera na przedstawienia na żywo.  
    12 i 13 czerwca - sceniczna premiera baletów Jacka Przybyłowicza „Szepty i cienie”
     
  • Trzema spektaklami „Zemsty nietoperza” Opera Nova zakończyła 64. sezon artystyczny. Był on był, podobnie jak poprzedni, nietypowy. Spektakle premierowe, które szczęśliwie odbyły się, miały najpierw swe prezentacje w internecie jako zarejestrowane przez profesjonalną ekipę filmy. Na premiery sceniczne czekały kilka miesięcy - albo w przerwie między lockdownami, albo po odwołaniu obostrzeń pandemicznych. Edukacyjny „Operowy zawrót głowy” uzyskał nominację do Teatralnych Muzycznych Naród im. Kiepury. Balety „Szepty i cienie”, zaprezentowane w czerwcu na scenie, zostały odebrane przez Publiczność niezwykle gorąco i przyjęte długotrwałymi owacjami na stojąco.
    Od 22 czerwca wznowione zostały próby do musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca”.